Peelingy a jejich rozdíly
- Beauty Story
- 29. 12. 2022
- Minut čtení: 2
Aktualizováno: 3. 1. 2023
Peeling neboli exfoliace
Je několik faktorů, které ovlivňují stav naší pleti, není to jen samotná péče o pleť, ale také hormony, stres, spánek, vnější prostředí, počasí atd.
Toto vše se může odrazit na stavu a vzhledu naší pleti. Na první pohled může být pleť zašedlá, unavená, ale trápit nás mohou také pigmentové skvrny, akné a jizvičky po něm, vrásky a další nedokonalosti. Peeling nám s tímto může hodně pomoci.
Díky peelingu dochází k odstranění odumřelých buněk, což mimo jiné zajistí lepší vstřebávání dalších kosmetických produktů, proto bývá peeling v různé formě součástí většiny kosmetických ošetření.
Některé peelingy dokážou také zatočit s černými tečkami a vyčistit póry, jelikož rozpustí zanesený a ztuhlý maz, který se v pórech usazuje.
Opravdu viditelně pak řeší problémy peelingy chemické, které nám sjednotí a rozzáří pleť, vyřeší problémy s akné, pigmentovými skvrnami a také zjemní vrásky.
Peeling v domácí péči můžete využít buď klasický zrníčkový nebo enzymatický, případně také čistící kartáček. Vždy opravdu jen jednu z těchto variant maximálně 1x týdně. Při používání kartáčku je pak nutné jej po každém použití dezinfikovat, a každý člen rodiny by měl mít ideálně kartáček vlastní.

Jaké existují peelingy, znáte rozdíl?
Mechanický peeling – obsahuje zrníčka a je krémové či gelové konzistence. Zrníčka pak mívají různou hrubost a je třeba volit dle typu pleti. Jemné zrno volíme hlavně u suché a citlivé pleti, ale osobně pro příjemnější aplikaci bych volila jemnozrnný peeling vždy
Dále pak také záleží na intenzitě tlaku prstů při aplikaci, na délce aplikace (ideálně 2-3 minuty) a zda peeling nanášíte na suchou či vlhkou pleť. Mechanický peeling zjemní a rozzáří pleť, také připraví pleť na hloubkové čištění. Působí pouze na vrchní vrstvu pokožky.
Enzymatický peeling – šetrná forma exfoliace pro pleť, kde není vhodným řešením peeling mechanický. Enzymy se získávají z ovoce např. z ananasu, dýně …
Enzymy rozpustí spojení, kterými drží odumřelé buňky v rohové vrstvě při sobě, čímž uvolní místo novým buňkám a urychlí přirozenou obnovu pokožky. Je k pokožce šetrný, nenarušuje důležité pH pleti. Účinky je silnější a šetrnější než mechanický peeling, ale slabší než peeling chemický. Je vhodný pro všechny typy pleti a lze jej aplikovat i na pleť s kapilárami a těhotným.
Chemický peeling – je několik druhů AHA, BHA a PHA. Působí na pleti rovnoměrně, aktivní látky jsou účinnější, zlepšení pleti je výrazné. Řeší hlubší problémy pokožky, jako jsou vrásky, jizvičky po akné, pigmentové skvrny, rozšířené póry a také zpevňuje pleť. Po jeho aplikaci je nutná ochrana pokožky před sluncem. Dosáhnutí výsledků je pozvolné, ale trvalejší.
Pokud se rozhodnete podstoupit kúru chemických peelingů, doma již žádné peelingy, ani čistící kartáčky nepoužívejte. Při prvním ošetření se zpravidla používá nižší koncentrace a při další návštěvě, která by měla být nejdříve za 2 týdny se intenzita kyselin může zvyšovat. Dosáhne se tak lepších výsledků.
Ideální období pro chemický peeling je od podzimu do jara. Doporučuji první kúru podstoupit na podzim, místo pravidelného kosmetického ošetření, kterým opět budete pokračovat po ukončení kúry a toto zopakovat znovu na jaře.
Pro případnou konzultaci a sestavení ošetření přímo na míru můžete psát na email info@beautystory.cz
Comments